V okolí

Pokud hledáte malebné místo pro výlet, jste na správném místě. Okolí nabízí nádhernou kombinaci přírodních krás a historických památek, které vás jistě okouzlí.

Jedním z hlavních lákadel této oblasti je národní park Pálava. Tento unikátní region je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a je domovem vzácných druhů flóry a fauny. Můžete si zde užít procházky po okouzlujících vinicích a vyhlídkových terasách, které nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Pokud jste milovníkem historie, určitě navštivte zámek Mikulov. Tato nádherná barokní budova z 18. století je považována za jednu z nejkrásnějších v České republice. Prozkoumejte jeho interiéry a procházejte se po rozlehlých zahradách. Navíc zámek nabízí fascinující expozici o regionální historii a umění.

Pokud jste milovníky vína, nemůžete vynechat návštěvu místních vinných sklepů. Víno z Pálavy je vyhlášené pro svou vynikající kvalitu a tradiční výrobu. Prohlédněte si sklepy a ochutnejte výběr lahodných vín, která se zde vyrábí.

Pokud se rádi vydáváte do přírody, navštivte také Lednicko-Valtický areál. Tento rozsáhlý park se nachází v bezprostřední blízkosti a je dalším památkově chráněným místem UNESCO. Můžete se projít kolem malebných rybníků, prozkoumat romantická zákoutí a navštívit zámek Lednice, který je považován za jednu z nejvýznamnějších památek českého romantismu.

Ať už jste příznivcem přírody, historie nebo dobrého vína, okolí vás rozhodně nadchne. Těšíme se na vaši návštěvu!

Previous slide
Next slide

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je jedinečnou kulturní a přírodní památkou v Jihomoravském kraji v České republice. Zahrnuje zámek Lednice, zámek Valtice a rozlehlý park mezi nimi. Zámek Lednice se vyznačuje různými architektonickými styly a uvnitř najdete nádherné pokoje a sbírky knih. Zámek Valtice je příkladem barokní architektury a je obklopen parkem a vinicemi. Park spojující oba zámky nabízí malebné cesty, jezera, mosty a zajímavé stavby, jako je Minaret nebo Apollónův chrám. Lednicko-valtický areál je oblíbeným místem pro turisty, kteří si zde užívají historii, přírodu a krásu tohoto místa.

Mikulov

Mikulov, malebné město ležící na jižní Moravě, nabízí návštěvníkům bohaté zážitky a památky s bohatou historií. Projděte se úzkými uličkami starého města a obdivujte nádherný zámek, který se tyčí nad městem a poskytuje panoramatický výhled na okolní vinice. Zastavte se v historickém centru a ochutnejte místní vína v jedné z mnoha vináren. Pokračujte do Mikulovského podzemí, kde se skrývá podzemní labyrint a tajemné chodby. Pokud máte zájem o historii, navštivte památník holocaustu v bývalé synagoze a dozvíte se více o židovském dědictví tohoto regionu. Mikulov je rovněž výborným výchozím bodem pro výlety do okolních vinařských oblastí, kde můžete ochutnat lahodná moravská vína a prozkoumat malebné vinohrady. V Mikulově se snoubí krása krajiny, bohatá historie a skvělé víno, čímž vytváří nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Novomlýnské nádrže

Novomlýnské nádrže: Skrytý klenot jižní Moravy

Pokud hledáte únik z každodenního shonu a toužíte po odpočinku v přírodě, Novomlýnské nádrže jsou pro vás ideálním cílem. Tento malebný koutek jižní Moravy láká svou klidnou atmosférou, křišťálově čistou vodou a nádherným okolním prostředím.

Novomlýnské nádrže, tvořené třemi přehradami – Nové Mlýny, Věstonická a Nesyt, nabízejí širokou škálu aktivit pro všechny návštěvníky. Milovníci vodních sportů zde najdou své ráje pro plachtění, windsurfing nebo rybaření. Procházky podél břehů nádrží jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v přírodě.

Okolní vinice a vinárenské stezky lákají milovníky vína, aby objevili skvosty moravské vinice a ochutnali lahodná vína této regionální oblasti.Zažijte nezapomenutelný den plný zábavy, relaxace a objevování na Novomlýnských nádržích!

Chráněná krajinná oblast Pálava

Pálava, jedno z nejkrásnějších přírodních území v České republice, nabízí neuvěřitelné zážitky pro milovníky přírody a historie. Projděte se po malebných vinicích a obdivujte úchvatný výhled na Pálavské vrchy a Novomlýnskou nádrž. Navštivte národní park Pálava a prozkoumejte skalní útvary, jako je Děvín nebo Děvičky, které poskytují úchvatné výhledy na okolní krajinu. Nevynechejte ani Lednicko-valtický areál, který je zapsán na seznamu UNESCO a ukrývá nádherné zámky, parky a umělá jezera. Pálava je rájem pro pěší turistiku, cyklistiku a vodní sporty, a její jedinečná kombinace přírodního bohatství a kulturního dědictví jí dodává zvláštní kouzlo, které zanechá nezapomenutelné dojmy u každého návštěvníka.

Previous slide
Next slide

Opilé sklepy

Jedná se o moderní vinařskou uličku nacházející se ve Velkých Pavlovicích na úpatí velmi známé vinařské trati Stará hora

Republika Kraví hora

Nachází se v obci Bořetice, vznikla na základě recese místních obyvatelů. K vidění jsou zde sklepní uličky s možností ochutnávky vín, dále rozhledna s krásným výhledem na okolí

Previous slide
Next slide

Hustopeče

Městečko nejblíže Starovicím, zde můžete navštívit venkovní koupaliště, či krytý bazén, rozhlednu v Mandloňových sadech, nebo navštívit ranč Valkýra, kde chovají koně a i jiná zvířata.

Valtice

Valtice, malebné město v srdci Lednicko-valtického areálu, láká návštěvníky svou bohatou historií a architekturou. Projděte se okouzlujícími zahradami a parky kolem zámku Valtice, který je považován za jedno z nejvýznamnějších barokních staveb v České republice. Uvnitř zámku se dozvíte více o životě aristokracie a prohlédnete si výstavy uměleckých děl a historických artefaktů. Nezapomeňte ochutnat místní vína ve vinárnách a sklípcích, nebo si udělejte výlet do nedalekého Vinařského muzea, kde se dozvíte více o bohaté vinařské tradici regionu. Pokud máte rádi přírodu, prozkoumejte okolní vinice a využijte cyklistické stezky pro projížďky po malebném venkově. Valtice je tím pravým místem pro milovníky architektury, vína a klidného odpočinku v nádherném prostředí, které se navždy zaryje do vaší paměti.

Previous slide
Next slide

Moravské vinařské stezky 1200 km dlouhá síť vinařských stezek je tvořena deseti okruhy, které propojuje páteřní Moravská vinná stezka.

Výlety na kole

Vydejte se na cyklistický výlet a objevujte krásy okolní krajiny, zejména v oblasti Lednicko-valtického areálu, Pálavy a Slovácka. Zamiřte do Lednicko-valtického areálu. Zde vás čeká nejen úchvatná divoká příroda, spletité říční údolí, ale také spousta historických chrámů – Apollónův chrám, Tři Grácie, kaple Svatého Huberta, Dianin chrám Rendez-vous, Janův Hrad. Projděte se po cyklostezkách vedoucích podél meandrující řeky Dyje a obdivujte výhledy z vyhlídek. Nezapomeňte si připravit fotoaparát a sledovat vzácné rostliny a živočichy, kteří zde žijí. Cyklistické putování můžete zacílit také směrem Slovácko a prozkoumat zde vinařské stezky a navštívit místní vinné sklepy. Další zajímavou zastávkou je Pálava s  impozantními skalními útvary, kde si můžete užít krásného přechodu Pálavy a navštívit nedaleké Dolní Věstonice. Tento výlet můžete spojit s návštěvou Archeologického muzea a dozvědět se více o slavné Věstonické Venuši. Výlet na kole je skvělým způsobem, jak se ponořit do krásné přírody a objevovat kulturní poklady našeho regionu.

Výlety nejen pro děti

Pokud hledáte výletní cíle v okolí, které potěší děti, máme pro vás několik tipů. Navštivte například ZOO Hodonín, které se nachází nedaleko. Děti budou nadšené z procházky mezi zvířaty. Další možností je Aqualand Moravia v Pasohlávkách, který nabízí širokou škálu vodních atrakcí, skluzavek a bazénů. Děti si zde mohou užít spoustu zábavy a nezapomenutelných dobrodružství ve vodě. V neposlední řadě můžete vyrazit do ZOO Brno, které nabízí pestrou paletu zvířat z celého světa a různé interaktivní aktivity pro děti. V okolí je tedy dostatek atrakcí, které potěší děti a zaručí jim nezapomenutelný a zábavný výlet.

Previous slide
Next slide

Jednoduše, nudit se u nás určitě nebudete.

Rodinné Vinařství Tomáš Zach I © Copyright 2024 I www.patrikorsak.cz